Noc s Andersenem

03.04.2017 08:35

V pátek dopoledne bylo v naší knihovně nezvykle živo. Přes čtyřicet čtvrťáků místní základní školy zde zahajovalo svoji Noc s Andersenem. V zasedací místnosti zhlédli prezentaci o historii a smyslu této akce, o Andersenovi a o komiksech a poté se rozlosovali do čtyř týmů a rozběhli po stanovištích. Na tom prvním prokazovali dovednost pracovat s textem i obrázkem, zapojili svou fantazii při dokončení komiksu, v obou knihovnách – dětské i dospělácké prokazovali postřeh, schopnost řešit kvízy, rébusy i přesmyčky, věnovali se skládání čtyřverší a stálým návštěvníkům dětské knihovny velmi pomohla dobrá orientace ve zdejším prostředí při vyhledávání titulů dětských knih. V tělocvičně skládali jména hrdinů Čtyřlístku trefováním míčky do písmenek, skákali a trénovali paměť. Poté si všichni odpočinuli při sledování animovaného filmu Čtyřlístek ve službách krále a následovalo vyhlášení vítězů. Všichni účastníci si kromě drobných dárků odnesli i speciální číslo komiksu Čtyřlístek Noc v knihovně. Doufáme, že se dětem u nás líbilo, pobavili se, zapracovali na týmové spolupráci, získali nové dovednosti i vědomosti a budou se k nám do knihovny rádi vracet.