Tipy na vánoční dárek

21.11.2016 16:50

Nekupujte pod stromeček měkkouše!

Co ještě, ještě, ještě pod stromeček? Něco, co není na oblékání, není na puštění, není jen tak pro každého… Není tedy na nic? Je to přežitek? To určitě ne – kniha je na poučení, na pobavení, na zamyšlení. Ale jakou? Třeba pro děti Lichožrouty, Mimoně nebo Káju, super fráju, pro mladší školáky Mapy od Mizielińských nebo osvědčené Deníky malého poseroutky, pro puberťáky Percyho Jacksona nebo Hraničářova učně. Pro mladé slečny pár dílů Selekce nebo Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Pro zvídavé nového Vondrušku – Breviář pozitivní anarchie nebo Coelhovu Vyzvědačku. Chcete pobavit kohokoliv? Pořiďte mu Poslední aristokratku (už jsou 3 díly) nebo něco od Mlynářové. Romantiku? Co třeba knihu Mortonové Tajemství letního odpoledne, cokoliv od Keleové – Vasilkové či něco od Moyesové? Detektivku? Už jste četli Playground od Keplera nebo Spálenou oblohu od Macmillanové? Stojí za to. Máte rádi Jo Nesba? Kupte dospělému detektivku a dětem Doktora Proctora. Chcete něco od českých autorů? Sáhněte po Hartlovi (píše jinak, než se směje), Třeštíkové či Váňové. Už jste přečetli veškerou historii od Vondrušky? Vyměňte ho za Ciprovou či Whittonovou, nebudete zklamaní. Co dál?  Dobrých nových knih je nepočítaně, tak svým blízkým knihu kupte a pro sebe si knihu na Vánoce přijďte půjčit k nám do knihovny (jen pro jistotu, co když jste zlobili?) Těší se na vás knihovnice.